Športové a voľnočasové aktivity

Miništrantský deň

Pre všetkých miništrantov našej farnosti organizujeme každoročne počas letných prázdnin tzv. Miništrantský deň. Keďže sa chceme odmeniť miništrantom za ich obetavú činnosť, vytvárame im tento priestor na spoločné stretnutie, oddych, ale aj súťaženie. Neodmysliteľnou súčasťou dňa je svätá omša vo farskom kostole. Okrem nej sa počas celého dňa konajú športové i vedomostné súťaže, na záver nechýba spoločná opekačka alebo zmrzlina. S iniciatívou prišiel bývalý pán farár Ján Stašák, v roku 2019 sa uskutočnil už 3. ročník.

Miništrantský deň 2019 - program na fare
Miništrantský deň 2019 - program na fare

Podolínske hry

Počas letných prázdnin v roku 2016 sa po prvýkrát uskutočnilo športové podujatie pre deti a mládež, Podolínske hry. Súčasťou podujatia boli súťaže v siedmich športoch. O rok neskôr sa uskutočnil druhý ročník Podolínskych hier, čím sa vytvorila krásna tradícia organizovať hry každé leto. Na minuloročných hrách súťažilo v 13 športoch (atletika, bedminton, biliard, bowling, cyklistika, futbal, letný biatlon, lukostreľba, petanque, stolný tenis, streľba zo vzduchovky, šach, šípky) viac než 80 športovcov z Podolínca i okolia. Už vopred sa tešíme na štvrtý ročník podujatia, ktorý sa uskutoční v letných mesiacoch roka 2019. Veľmi pekne ďakujeme Mestu Podolínec a OZ Filipo za finančnú podporu podujatia.

Webová stránka Podolínskych hier

Stránka Podolínskych hier na Facebooku

Lukostreľba na Podolínskych hrách 2017
Lukostreľba na Podolínskych hrách 2017

Biliardový klub

Od novembra 2014 sa v Podolínci konajú súťaže v biliarde. Táto hra, ktorá je dosť rozšírená v krčmách a baroch po celom svete, má v našom meste športovú podobu. Turnaje prebiehajú v Centre voľného času (v budove kláštora), ako aj v samotnom Biliardovom klube (Sv. Anny 51). Hráči dosiahli aj významné úspechy, klub má na svojom konte aj pódiové umiestnenie na Majstrovstvách Slovenska juniorov. V minulej sezóne sa turnajov zúčastnilo 19 hráčov.

Webová stránka Biliardového klubu v Podolínci

Stôl č. 1 Biliardového klubu v Podolínci
Stôl č. 1 Biliardového klubu v Podolínci