Koledovali aj počas týchto Vianoc

13.01.2019

Počas uplynulých vianočných sviatkov sa naša farnosť opäť, už po trinástykrát zapojila do koledníckej akcie Dobrá novina. V roku 2018 to bol celkovo 24. ročník podujatia. Získanými finančnými prostriedkami organizátori podporia deti, mladých ľudí a vdovy Ugandy.

Prvá skupinka s vedúcou skupinky Blankou Gužiakovou

Duchovný otec farnosti Ján Stašák požehnal koledníkov na Štvrtú adventnú nedeľu, počas svätej omše o 9:30. Samotné koledovanie prebiehalo na sviatok sv. Štefana, v stredu 26. decembra 2018. Osemnásti koledníci boli rozdelení do dvoch skupín, navštívili 30 kresťanských rodín a vyzbierali 700€. Týmto chceme vysloviť úprimné Pán Boh zaplať všetkým kresťanským rodinám, ktoré prijali koledníkov, prispeli a tak podporili toto dobré dielo!

Druhá skupinka koledníkov

Ako to býva zvykom, koledníci spestrili aj program jasličkovej pobožnosti, ktorá sa koná na sviatok Narodenia Pána o 15:00 vo farskom kostole. Animovaný príbeh na začiatku pobožnosti vtiahol prítomných do tajomstva Vianoc. Po ňom nasledovalo hlavné pásmo, v ktorom väčší priestor dostali žiaci štvrtého ročníka základnej školy. Prezentovali sa aj všetky ostatné deti, zapojené do Dobrej noviny. Na záver nechýbala hymna Vianoc - pieseň Tichá noc. Tá mimochodom nedávno oslávila 200. výročie svojho vzniku.

Na jasličkovej pobožnosti sa predstavili hlavne žiaci 4. ročníka ZŠ

Pán farár sa koledníkom poďakoval za všetku ich námahu a obetavú činnosť na sviatok Zjavenia Pána, v nedeľu 6. januára 2019. Zavďačil sa aj koordinátorke tohto projektu Martine Gužiakovej, ktorá dlhodobo zastrešuje toto podujatie v našej farnosti, ako aj jej sestre Blanke Gužiakovej, vedúcej druhej skupinky.

text: Marián Marhefka, foto: Martina Gužiaková